FacebookBulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian

БК Монтана 2003 със силен старт в Адриатическата лига

%NorthWest News -Новините от Северозапад%
%БК Монтана 2003 със силен старт в Адриатическата лига%

Силно стартира новият сезон за Монтана 2003 в Адриатическата лига – с убедителна победа над Трешневка с 80:54.

Българският състав нямаше особени проблеми и бе решил всичко още в третата четвърт.

След много равностойни първи минути на двубоя, Монтана постепенно започна да взема превес. Гостите от Хърватия спираха предимно с нарушения атаките на монтанчанки, а се държаха в мача основно със стрелба от разстояние. Разликата скочи и се задържа около десетина точки в началото на втория период, като Монтана вече с лекота владееше ситуацията.

Агресивната защита на домакините накара Трешневка да направи цели 17 грешки само в първото полувреме, приключило при 37:26.

Второто полувреме стартира със серия от 8-0 за Монтана и разликата подгони и прескочи 20 точки, като не се виждаше как хърватките ще се върнат. Преди края на третата част българският първенец вече водеше с над 30 точки.

Всяка интрига отдавна бе приключила и последната четвърт се доигра спокойно за Монтана, давайки възможност на Стефан Михайлов да разпредели минутите на всички момичета.

Матеа Тавич завърши с 15 точки, 5 асистенции и 4 откраднати топки, 13 точки и 4 откраднати топки добави Радостина Димитрова.

Източник: bgbasket

Тази статия %БК Монтана 2003 със силен старт в Адриатическата лига% е копирана от %NorthWest News -Новините от Северозапад%.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!